Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w okresie 18-20 listopada metodą CAWI i CATI. Uczestników zapytano, na które z ugrupowań oddaliby głos, gdyby na liście komitetów były: PiS, KO, Polska 2050, Lewica, PSL, Konfederacja i Agrounia.

Z badania wynika, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość (33,2 proc.). W porównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni, formacja kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego uzyskała wynik o 0,8 pkt. proc. wyższy. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (26,6 proc.), dla której poparcie wzrosło o 0,6 pkt.

Czytaj więcej

Janusz Kowalski: Unijni eurokraci szantażują, okłamują i kradną nasze pieniądze

Z sondażu wynika, że spadło poparcie dla Polski 2050 (-0,8 pkt. proc.), Lewicy (-0,7 pkt.) i ludowców (-1,2 pkt.). Ruch Szymona Hołowni ma 12,3 proc. poparcia, koalicja partii lewicowych - 8,9 proc., zaś PSL-Koalicja Polska - 5 proc.

Według badania, poza Sejmem znalazłyby się Konfederacja (4,2 proc.) oraz Agrounia (0,7 proc.). 9,1 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosuje w wyborach.

Z wyliczeń prof. Jarosława Flisa (UJ) przeprowadzonych dla WP wynika, że przy takich wynikach wyborów Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 196 miejsc w Sejmie, do większości partii Kaczyńskiego brakowałoby 35 mandatów.