Jak podaje TVP Info, sędzia został poinformowany o decyzji prezes Sądu Okręgowego w Warszawie Joanny Przanowskiej-Tomaszek dziś o godzinie 13.

Sędziego poinformowano - telefonicznie - że przywrócenie go do pracy odbędzie się na warunkach obowiązujących przed zawieszeniem go w czynnościach służbowych. Tę decyzję, w formie pisemnej, otrzyma pełnomocnik Tuleyi. 

Decyzje o przywróceniu sędziego do pracy wydał w marcu Sąd Okręgowy Warszawa-Praga. Na przeszkodzie stanęła jednak  uchwała Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która uchyliła immunitet sędziemu, a bez uchylenia tej uchwały powrót sędziego do pracy miał być niemożliwy. 

Czytaj więcej

Sędziowie Piotr Gąciarek i Igor Tuleya o nadziei powrotu do pracy i KPO

Sędzia nie wróci jednak do pracy od razu. TVP Info informuje, że z uwagi na wielkość zaległego urlopu wypoczynkowego za lata 2018-2021 (152 dni), Igor Tuleya został skierowany od 8 sierpnia do 19 września na zaległy urlop wypoczynkowy niewykorzystany w 2018 roku.

Tuleya o decyzji sądu dowiedział się podczas festiwalu Jerzego Owsiaka Pol’and’Rock. W rozmowie z OKO.press poinformował, że nie komentuje informacji, dopóki nie zobaczy decyzji na piśmie.

- Jak ją zobaczę to wtedy zajmę stanowisko - powiedział.

Serwis OKO.Press przypomina, że sędzia Tuleya został bezprawnie zawieszony przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN w listopadzie 2020 roku. Oprócz uchylenia immunitetu sędzia został bezterminowo zawieszony o zmniejszono jego uposażenie o 25 proc.

OKO.Press zauważa, że szczegółowe dane dotyczące zasad powrotu sędziego do pracy "prorządowy portal TVP Info" przekazał w sobotę wieczorem, mimo że tego dnia sąd nie pracuje.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ