Antony Blinken podtrzymał stanowisko Waszyngtonu, że odstraszający wpływ sankcji zostanie utracony, jeśli zostaną one uruchomione przed inwazją, mimo apelu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w sobotę o ich uruchomienie.
- Wszystko, co widzimy, sugeruje, że sprawa jest śmiertelnie poważna. Jesteśmy na skraju inwazji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by spróbować jej zapobiec, zanim do niej dojdzie - powiedział sekretarz stanu USA, dodając, że Zachód jest przygotowany, jeśli Moskwa dokona inwazji.
Czytaj więcej
Prezydent Francji Emmanuel Macron odbył w niedzielę niemal dwugodzinną rozmowę telefoniczną z pre...
- Dopóki czołgi nie ruszą, a samoloty nie będą latać, wykorzystamy każdą okazję i każdą minutę, aby zobaczyć, czy dyplomacja może jeszcze odwieść prezydenta (Władimira) Putina od kontynuowania tego przedsięwzięcia - powiedział.
Blinken przekazał, że jego zaplanowane spotkanie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem nadal będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu, o ile Moskwa nie posunie się do inwazji.