Na nagraniu widać, jak czołgi i pojazdy wojskowe opuszczają Krym mostem kolejowym, po ćwiczeniach, które odbyły się na anektowanym w 2014 roku półwyspie (społeczność międzynarodowa nie uznała aneksji, Krym uznawany jest za część terytorium Ukrainy, okupowaną przez Rosję).

Czytaj więcej

Biden: USA będą bronić każdego cala terytorium NATO z całą mocą amerykańskiej siły

Resort obrony Rosji podaje, że rosyjskie jednostki, opuszczające Krym, wracają do swoich stałych baz.

Krym uznawany jest za część terytorium Ukrainy, okupowaną przez Rosję

"Jednostki Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej, które wzięły udział w ćwiczeniach taktycznych na poligonach na Półwyspie Krymskim, wracają koleją do swoich punktów stałej dyslokacji" - czytamy w komunikacie resortu obrony Rosji.

Zdjęcie umieszczone na stronie resortu obrony Rosji z pojazdami wojskowymi opuszczającymi Krym

Zdjęcie umieszczone na stronie resortu obrony Rosji z pojazdami wojskowymi opuszczającymi Krym

Foto: materiały prasowe

Krym opuszczają czołgi, bojowe wozy piechoty oraz jednostki artylerii samobieżnej.

We wtorek prezydent USA, Joe Biden mówił, że wokół granic Ukrainy zgromadzonych jest 150 tys. rosyjskich żołnierzy. Nie potwierdzał też wypowiedzi rosyjskich władz mówiących o częściowym wycofaniu wojsk biorących udział w ćwiczeniach w pobliżu granic Ukrainy.