Reklama
Rozwiń

Wiceminister: Skandaliczne słowa prezydenta Niemiec o Nord Stream 2

Solidarna Polska chce, żeby przyspieszyć prace nad złożonym we wrześniu projektem uchwały wzywającej Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2. Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba ocenił, że niedawne słowa prezydenta Niemiec dotyczące gazociągu były skandaliczne.

Aktualizacja: 12.02.2021 13:03 Publikacja: 12.02.2021 10:47

Wiceminister: Skandaliczne słowa prezydenta Niemiec o Nord Stream 2

Foto: AFP

zew

- Składamy wniosek do marszałek Elżbiety Witek o przyspieszenie procedowania uchwały, która od września leży w Sejmie w sprawie wezwania Republiki Federalnej Niemiec do natychmiastowego zaprzestania budowy antyeuropejskiego projektu o nazwie Nord Stream 2 - oświadczył wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa Rząd Republiki Federalnej Niemiec do natychmiastowego zaprzestania budowy gazociągu Nord Stream 2 jako projektu zagrażającego bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej, a w konsekwencji naruszającego traktatową zasadę solidarności energetycznej państw członkowskich" - czytaliśmy w przygotowanym przez Solidarną Polskę projekcie uchwały.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Po spotkaniu liderów: koalicja jeszcze istnieje. Ale Szymon Hołownia uznany za zdrajcę
Polityka
„Polityczne Michałki”: Czy rząd przełamie kryzys, ws. granicy Tusk nie miał wyjścia, SN za Nawrockim
Polityka
Sondaż CBOS: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania do polityków. Karol Nawrocki z największym wzrostem
Polityka
Stan samorządu po roku nowej kadencji. Dr Karol Wałachowski o wyzwaniach polityki regionalnej i miejskiej
Polityka
Hołownia i Czarzasty w rządzie? Kobosko: Sygnał nowego otwarcia