Marine Le Pen wyraziła opinię, że wspólnie z polskim premierem pragną Europy narodów i przywrócenia narodom wolności i suwerenności.

Do wpisu odniosła się m.in. Janina Ochojska, która napisała, że "czuje się wolna i nie potrzebuje przywrócenia wolności i suwerenności, zwłaszcza przez Marine Le Pen i Mateusza Morawieckiego".

W sobotę po godz. 10 rozpoczęło się w Warszawie spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. W planach jest debata o współpracy i przyszłości Unii Europejskiej, w tym o reformach instytucjonalnych. Inicjatorem rozmów jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W spotkaniu bierze udział premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński, przewodniczący Fideszu, premier Węgier Viktor Orban, przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascal, szefowa francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen oraz szefowie kilkunastu konserwatywnych partii europejskich.

Spotkanie odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Na zakończenie planowane jest przyjęcie wspólnego oświadczenia liderów prawicowych ugrupowań.

W lipcu prawicowe ugrupowania przyjęły wspólne oświadczenie, w którymi zapisano, że "Europa musi wrócić do idei, które legły u jej podstaw, z suwerenną rolą narodów europejskich”. Padły też słowa o spadku zaufania obywateli państw europejskich do unijnych instytucji.