Podczas wizyty Leggeriemu towarzyszył m.in wiceminister spraw wewnętrznych Bartosz Grodecki i zastępca komendanta Straży Granicznej Grzegorz Niemiec.

Grodecki przekazał szefowi Fronteksu informacje dotyczące aktualnej sytuacji i działań podejmowanych przez polskie władze w celu "zapewnienia bezpieczeństwa granic i przeciwdziałania działaniom hybrydowym Białorusi".

Czytaj więcej

Unijna komisarz prosi szefa MSWiA o dopuszczenie mediów na granicę

W komunikacie na stronie Fronteksu agencja podkreśla, że Fabrice Leggeri "był pod wrażeniem środków zastosowanych w celu zabezpieczenia granicy"

Dyrektor wykonawczy podziękował Polsce za współpracę z agencją od początku trwania konfliktu, poprzez wymianę informacji i dostarczanie aktualnych danych dotyczących sytuacji na zewnętrznej granicy UE.

Władze Fronteksu podkreśliły, że Polska udziela pomocy innym krajom, które także są pod presją migracyjną, m.in. Litwie, gdzie Frontex organizował działania przeciwko hybrydowym działaniom Białorusi.

"Wizyta na wschodniej granicy Polski jest wynikiem codziennej współpracy Frontexu z polskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji" - czytamy w komunikacie.