Poseł Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych część przemówienia Marka Suskiego, które polityk PiS wygłosił w Radomiu. Suski mówił, że „Polska walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim”.

Czytaj więcej

Marek Suski: Będziemy walczyć z okupantem brukselskim

O komentarz do słów posła PiS poproszono na antenie TVN24 eurposłankę Annę Zalewską. - Komisja Europejska, urzędnicy, którzy nie mają społecznego mandatu, rzeczywiście nadużywa swoich kompetencji. Podejmuje decyzje, które nie są opisane w żaden sposób w jakimkolwiek traktacie o Unii Europejskiej, szczególnie narusza zapisy artykułu czwartego i piątego, chcąc narzucać różnego rodzaju rozwiązania, które nie są w jej kompetencji - mówiła była minister edukacji.

Zalewska była pytana również o podwyżki dla polityków w kontekście protestu pracowników służby zdrowia. - Trzeba rozmawiać o pieniądzach, o podwyżkach, tym bardziej że mamy za sobą najgorszy okres pandemii i prawdopodobnie czwartą falę. Nie wiemy, jak ona będzie przebiegać. Chcemy, aby przebiegała jak najłagodniej - skomentowała.

- Mam nadzieję, że gdzieś w pół drogi spotkają się z panem ministrem, że razem będą liczyć, bo z tych pierwszych wyliczeń, które przedstawia pan minister zdrowia, rozmawiamy o stu miliardach złotych - dodała.