Wyniki sondażu WP są zbieżne z badaniem, opublikowanym w poniedziałek przez „Rzeczpospolitą”. Według IBRiS Na PiS głos zadeklarowało 35,3 proc. ankietowanych a na Koalicję Obywatelską - 25,7 proc. W porównaniu z sondażem sprzed miesiąca PiS notuje wzrost notowań o niecałe 2 pkt, KO – nieznaczny spadek.

Czytaj więcej

Sondaż: Uchodźcy ratują PiS

W sondażu United Surveys PiS może liczyć na 36,3 proc. poparcie - to wzrost o 2,1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem, który został opublikowany na początku sierpnia. KO wskazał nieco więcej niż co czwarty respondent - 25,5 proc. W poprzednim sondażu poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyniosło 27,6 proc.

Według sondażu, przeprowadzonego przez WP, w podziale mandatów uczestniczyłyby jeszcze trzy ugrupowania. Polska 2050 Szymona Hołowni zamknęła podium z wynikiem 10,6 proc. (spadek o 0,6 pkt. proc.). Dalej uplasowały się Konfederacja i Lewica, uzyskując po 8 proc. poparcia. W przypadku tej pierwszej formacji to wzrost o ponad 2 pkt. proc., w drugiej - o ponad jeden pkt.

PSL-Koalicję Polską wskazało 4,4 proc. respondentów (poprzednio 5 proc.). Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 6,4 proc. ankietowanych. 

Pracownia United Surveys przeprowadziła sondaż 27 sierpnia br. metodą CATI na reprezentatywnej próbie 1000 osób.