"Zainspirował mnie Patryk Jaki. Chłopak, który wychował się na blokach i postawił w Warszawie mafii. Walczy o słabszych ludzi z całym aglomeratem medialnym i finansowym. Oni mają pieniądze - on ma wartości" - napisał na swoim profilu na Facebooku artysta przedstawiając utwór "Stałem pod blokiem - jestem jaki jestem".

Tytuł piosenki nawiązuje do zdjęcia młodego Jakiego opublikowanego w mediach przed niemal rokiem, na którym widać dzisiejszego kandydata na prezydenta Warszawy w dresie, przed blokiem.

"Tak, stałem pod blokiem, nawet w nim mieszkałem - tak jak miliony Polaków" - napisał wówczas na Twitterze Jaki. Na Twitterze sympatycy jakiego zaczęli wówczas wrzucać swoje zdjęcia z blokowisk z hashtagiem #stałempodblokiem.


"Ja nie wstydzę się tych bloków. Stałem pod blokiem to takie życie, co z każdej porażki robi tysiące zwycięstw" - śpiewa w swoim utworze HCR. "Jestem jaki jestem i robię swoje, każdy dzień to nowy projekt" - słyszymy w dalszej części utworu.Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy raper śpiewa: "Stałem pod blokiem, bez żadnych analiz, tak pomagałem kiedy inni mnie prosili" - w teledysku przez moment pojawia się ujęcie przedstawiające Patryka Jakiego.