Reklama
Rozwiń

Krzysztof Żuk: Przywracamy Lublin do życia. Tego oczekują mieszkańcy

laczego rozmawiamy o subwencji inwestycyjnej, przecież jest prostsze rozwiązanie. Gdy będzie oszacowany już ten ubytek dochodów własnych, to zwiększmy udział Jednostek Samorządu Terytorialnego w PIT. Taka propozycja została już przedstawiona przez Związek Miast Polskich, przez Unię Metropolii Polskich, przez wszystkie korporacje samorządowe. Jest to osadzone w ustawie o dochodach JST. Rozmawiajmy o oszacowaniu skutków. Abyśmy pracowali na twardych danych, a później dopasowali do tego źródło dochodu – mówi o zmianach w „Polskim Ładzie” prezydent Lublina Krzysztof Żuk w kolejnym odcinku podcastu „Mówią Prezydenci”.

Aktualizacja: 25.05.2021 12:02 Publikacja: 25.05.2021 11:50

Krzysztof Żuk: Przywracamy Lublin do życia. Tego oczekują mieszkańcy

Foto: materiały prasowe

– W tej chwili najważniejszym naszym celem jest przywrócenie miasta do życia w sensie jego aktywności społecznej, naukowej, kulturowej i tak dalej. Tego mieszkańcy od nas oczekują. Już rozpoczęliśmy nowy sezon kulturalny – mówi prezydent Żuk o Lublinie po III fali pandemii koronawirusa. – Lublin jest miastem młodych, ich zachowanie jest przewidywalne. Chcą szybko wrócić do aktywności, która była wcześniej. Co do osób starszych, to obawy się utrzymują – mówi prezydent.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Oddział Instytutu Pileckiego w Nowym Jorku wpadł w pułapkę. Skarbonka bez dna
Polityka
Sondaż: Czy Donald Tusk powinien ustąpić? Tak odpowiadają Polacy
Polityka
Po spotkaniu liderów: koalicja jeszcze istnieje. Ale Szymon Hołownia uznany za zdrajcę
Polityka
„Polityczne Michałki”: Czy rząd przełamie kryzys, ws. granicy Tusk nie miał wyjścia, SN za Nawrockim
Polityka
Sondaż CBOS: Andrzej Duda liderem rankingu zaufania do polityków. Karol Nawrocki z największym wzrostem