Reklama
Rozwiń
Reklama

Do czego marszałek Witek wykorzystuje służby Kancelarii Sejmu?

Elżbieta Witek wykorzystuje służby Kancelarii Sejmu do partyjnych celów.

Publikacja: 17.09.2019 13:41

Elżbieta Witek

Elżbieta Witek

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Z wieczornej relacji Centrum Informacyjnego Sejmu dziennikarze w poniedziałek dowiedzieli się, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek odbyła właśnie wizytę u dolnośląskich strażaków w Legnicy i Jeleniej Górze. - Chcemy mocniej usytuować Ochotnicze Straże Pożarne w systemie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa – zapowiedziała w Legnicy „podczas spotkania konsultacyjno-szkoleniowego poświęconego zmianom w systemie ratowniczo-gaśniczym”.

Z relacji jaką - co istotne - przygotowali pracownicy Centrum Informacyjnego Sejmu obsługującego Marszałka Sejmu dowiedzieliśmy się, że „w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej uczestniczył Adam Konieczny, komendant wojewódzki straży pożarnej we Wrocławiu, a także kilkudziesięciu komendantów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów legnickiego, złotoryjskiego i jaworskiego”, a po spotkaniu w Legnicy Elżbieta Witek, również jako Marszałek Sejmu „udała się do Jeleniej Góry, gdzie odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1. Tam obyła się uroczystość przekazania nowego samochodu gaśniczego”. Z relacji CIS nie dowiedzieliśmy się już, co Marszałek Sejmu ma wspólnego z darowizną i kto ją ufundował. Jedno jest pewne - na pewno nie była to Kancelaria Sejmu. Z marszałek Witek był także fotograf - pracownik Kancelarii Sejmu Łukasz Błasikiewicz.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
PSL wybrało nowe władze ugrupowania. Kto został prezesem i szefem Rady Naczelnej?
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada samodzielny start PSL w wyborach
Polityka
Grożono prezydentowi Nawrockiemu. Autor gróźb zatrzymany
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Prokuratura pozbawia Marcina Romanowskiego polskiego paszportu. To samo czeka Zbigniewa Ziobrę
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama