Reklama
Rozwiń
Reklama

PiS składa protest wyborczy. Chce ponownego przeliczenia głosów do Senatu

Prawo i Sprawiedliwość chce, by ponownie przeliczono głosy w dwóch okręgach w wyborach do Senatu. Partia ma wątpliwości wobec wyników z Katowic i Koszalina.

Aktualizacja: 21.10.2019 14:59 Publikacja: 21.10.2019 14:32

PiS składa protest wyborczy. Chce ponownego przeliczenia głosów do Senatu

Foto: Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license, fot. Katarzyna Czerwińska

Po wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości w Senacie. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 49 ze 100 mandatów.

Z okręgu nr 75 wybrana została Gabriela Morawska-Stanecka z partii Wiosna. Kandydatka SLD otrzymała 50,93 proc. głosów. Startujący z list PiS Czesław Ryszka zdobył ich 49,07 proc. Różnica między kandydatami wyniosła dokładnie 2349 głosów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Kpił z Jana Pawła II, został prawą ręką marszałka. Co oznacza reaktywacja Siwca
Polityka
Kancelaria Prezydenta odpowiada Radosławowi Sikorskiemu. „Proszę się opamiętać”
Polityka
Włodzimierz Czarzasty przedstawił skład Kancelarii. I zakazał sprzedaży alkoholu w Sejmie
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Radosław Sikorski o wysadzeniu torów: To akt terroru państwowego
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama