Reklama
Rozwiń
Reklama

Marek Domagalski: Rzeczpospolita po wyborach prezydenckich

Zaprzysiężony na drugą kadencję prezydent Andrzej Duda może zrobić to, co do tej pory mu się nie udało, czyli uczynić ustrój Polski bardziej prezydenckim.

Aktualizacja: 15.08.2020 08:29 Publikacja: 15.08.2020 00:01

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Nie jestem entuzjastą ustroju prezydenckiego, gdyż niewiele państw demokratycznych korzysta z tej formy rządów (USA, Francja) ale obok dwuizbowego parlamentu mamy wybieranego w powszechnych wyborach prezydenta, ostatnio przy ogromnej frekwencji.

Nadarza się więc okazja, by prezydent Andrzej Duda odegrał większą rolę, i chyba jest to jego obowiązek w tych trudnych czasach. Skuteczne przejście morderczej kampanii wyborczej, ze swego rodzaju dogrywką, dowodzi jego siły i woli zwycięstwa, a taką samą determinację może mu się uda prezentować w ciągu najbliższych pięciu lat.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Katarzyna Szymielewicz, Wojciech Klicki: Nie ma darmowych ubezpieczeń
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Prezydent w stronie biernej
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Każdy ma prawo do sądu – własnego, na dowolny temat
Opinie Prawne
Sławomir Wikariak: Pegasus niczego nie nauczył rządzących
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Konserwowanie patologii w KRS
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama