Reklama
Rozwiń
Reklama

Wojciech Tumidalski: Idźmy śladem Wałbrzycha

Złote czasy plastiku dobiegają końca. I w końcu ta wiedza przebija się także do świadomości rządzących. Szkoda, że tak późno, ale dobrze, że w ogóle.

Aktualizacja: 18.02.2021 13:35 Publikacja: 17.02.2021 20:09

Wojciech Tumidalski: Idźmy śladem Wałbrzycha

Foto: Adobe Stock

Unijną dyrektywę mającą na celu zmniejszenie ilości odpadów powstających z produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych obecnych w środowisku naturalnym, także w morzu, powinniśmy wdrożyć do 3 lipca 2021 r. Czy tak się stanie, to osobna kwestia. I kolejna – czy wdrożone będą wszystkie postanowienia dyrektywy. Nie od dziś wiadomo, że w krajach z dostępem do morza najwięcej emocji budzi obowiązek poradzenia sobie z groźnymi dla zdrowia i życia odpadami zaśmiecającymi te akweny. I nie jest to bynajmniej tylko polski problem.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Uderzając w Żurka, trafił w neosędziów
Opinie Prawne
Rafał Sikorski: Jak to jest z tymi patentami w branży farmaceutycznej
Opinie Prawne
Michał Szułdrzyński: KSeF to dodatkowe miliardy w budżecie, ale i wielkie zagrożenia
Opinie Prawne
Prof. Marek Safjan: Jak wydobyć się z zapaści państwa prawa?
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Opinie Prawne
Jakub Sewerynik: O starszych braciach, czyli mury rosną
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama