Firma CA Immo działa na rynku nieruchomości biurowych w sześciu stolicach Europy Środkowo-Wschodniej.

Budynek Postępu 14 został oddany do użytku w 2015 roku. Oferuje 34,5 tys. mkw. powierzchni biurowej, która jest w całości wynajęta. Mieszczą się tu m.in. polskie oddziały takich firm jak AstraZeneca czy Samsung Electronics.

Do ich dyspozycji jest m.in. kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria i przestrzeń coworkingowa HubHub.

- Postępu 14 korzysta z energii wiatrowej, ma energooszczędne windy i oświetlenie, a także pełną infrastrukturą rowerową. Tuż obok znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a w zasięgu 10 minut spaceru stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Rozwiązania proekologiczne w biurowcu zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent" – podaje HB Reavis w komunikacie.

W transakcji HB Reavis doradzały firmy Dentons i CBRE.

- Biurowce  z warszawskiego portfolio CA Immo, obok standardów funkcjonalnych, estetycznych i zrównoważonego rozwoju, wyróżnia lokalizacja – komentuje Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo w Polsce. - Biznesowy Mokotów od lat przyciąga znane marki polskie i światowe, które wybierają tę część Warszawy na siedziby swoich firm. Postępu 14, nasz pierwszy budynek na Mokotowie, to doskonałe uzupełnienie oferty CA Immo i ważny element strategii wzmacniania obecności firmy na polskim rynku.