BPI Real Estate Poland na zakupach ziemi

W pobliżu centrum Gdańska belgijski deweloper kupił teren pod wieloetapowe osiedle. Budowa ma się rozpocząć w 2026 roku. W planach są kolejne inwestycje.

Publikacja: 20.02.2024 16:36

Czysta 4 w sercu Wrocławia

Czysta 4 w sercu Wrocławia

Foto: Mat.prasowe

Działkę w Gdańsku firma BPI Real Estate Poland kupiła pod koniec ubiegłego roku. Na razie deweloper nie podaje, ile budynków i ile mieszkań wybuduje.

Debiuty i kontynuacje

W tym roku firma planuje rozpoczęcie budowy osiedla w Warszawie oraz kontynuację rozpoczętych inwestycji.

- Zakończymy budowę Bernadova w Gdyni, Czystej 4 we Wrocławiu i Panoramiqi w Poznaniu – zapowiadają przedstawiciele BPI Real Estate Poland. – Będziemy kontynuować realizację inwestycji premium - Chmielnej Duo w Warszawie i Cavallii w Poznaniu, która powstaje we współpracy z belgijskim deweloperem Revive.

Osiedla mają się wpisywać w koncepcję 15-minutowego miasta, zgodnie z którą wszystko, co potrzebne w codziennym życiu, jest na wyciągnięcie ręki.

- Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, na którym konsekwentnie realizujemy przyjęty plan biznesowy. Zakłada on m.in. koncentrację na segmencie premium – mówi cytowany w komunikacie Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. - Wchodzimy w okres intensywnych przygotowań do uruchomienia nowych inwestycji, zamykamy też transakcje zakupu gruntów pod inwestycje planowane na kolejne lata. Interesują nas wyłącznie doskonale zlokalizowane działki w głównych miastach – dodaje.

Ekologiczne rozwiązania

Deweloper stawia na ekorozwiązania. Osiedle Bernadovo przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni to pierwszy projekt mieszkaniowy dewelopera realizowany według certyfikacji BREEAM.

Zielone dachy, prywatny las, fotowoltaika – to część rozwiązań. - Zgodnie z wymogami certyfikacji na poziomie „Very Good”, 85 proc. odpadów budowlanych powstałych w trakcie budowy zostało przekazanych do recyklingu i ponownego wykorzystania – mówią przedstawiciele dewelopera.

Ekorozwiązania zastosowano także w inwestycji Czysta 4 w sercu Wrocławia.

Działkę w Gdańsku firma BPI Real Estate Poland kupiła pod koniec ubiegłego roku. Na razie deweloper nie podaje, ile budynków i ile mieszkań wybuduje.

Debiuty i kontynuacje

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Nieruchomości
Żelazna 54 w Warszawie. Wykonawca na placu budowy
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Nieruchomości
Ursus Vita na finiszu
Nieruchomości
Sadyba Spot. Mieszkania z zielonym certyfikatem
Nieruchomości
XYZ Place. Osiedle we Włochach z generalnym wykonawcą
Nieruchomości
Młode Miasto w Gdańsku. Doki na półmetku