Budowa Bel Mare &Aqua Resort niedaleko plaży w Międzyzdrojach rozpoczęła się w 2017 r. Kompleks zaoferuje 736 apartamentów mieszkalnych i niemal 300 pokoi hotelowych. Powstaje tu także też nowe centrum administracyjne miasta, gdzie będzie można załatwić sprawę urzędową i skorzystać z biblioteki. Dopełnieniem będzie uliczka z kawiarniami i restauracjami.

Piąty etap inwestycji, który został właśnie oddany do użytku, tworzą dwa budynki (cztero- i sześciokondygnacyjny), w których jest dziesięć lokali usługowych oraz 237 apartamentów o powierzchni od 26 do 144 mkw. Największe przynależące do apartamentów tarasy mają 113 mkw. Na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne.

– Nowa część kompleksu jest połączona z wcześniejszym etapem łącznikami. Właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by skorzystać z oferowanych przez obiekt udogodnień – mówią przedstawiciele inwestora, spółki Prestige. – To m.in. strefa zabaw dla dzieci. Przy głównym wejściu do budynku znajdzie się samoobsługowa pralnia na żetony.

Autorem projektu Bel Mare&Aqua Resort jest biuro architektoniczne AKO Architekci. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma Grupa Deweloperska Prestige.