Flatbingo umożliwia wyszukiwanie ekspertów, porównywanie usług, przeglądanie opinii. Platforma jest inspirowana portalem Znanylekarz.pl. Jej twórcami są założyciele startupu simpl.rent, który służy weryfikacji najemców mieszkań. Cały proces wynajmu nieruchomości za pośrednictwem simpl.rent jest cyfrowy.

Czytaj więcej

Najem coraz bardziej cyfrowy

- Właściciele i najemcy często prosili nas o polecenie agencji nieruchomości lub zarządcy w danej okolicy – mówi cytowany w komunikacie Filip Dykas, założyciel simpl.rent. – Profesjonaliści potrafią zdjąć z nich wiele obowiązków. Zauważyliśmy jednak, że rynek wynajmu mieszkań jest mocno rozproszony. Działają na nim zarówno duże, ogólnopolskie agencje, jak i mniejsi pośrednicy lub pojedynczy agenci, którzy doskonale poruszają się po rynkach lokalnych. Pomyśleliśmy, że brakuje miejsca, które da klientów możliwość łatwego znalezienia eksperta i wystawienia oceny dotyczącej współpracy – opowiada.

I tak powstała nowa platforma łącząca profesjonalistów z indywidualnymi klientami. Korzystanie z platformy jest bezpłatne.

Czytaj więcej

Twarde dane, a nie piękne oczy