Pedet zaoferuje ponad 240 miejsc siedzących. – Będzie to dobre miejsce na lunch, spotkanie biznesowe, kolację czy rozrywkowy wieczór w artystycznej atmosferze – mówią przedstawiciele spółki Globalworth, która jest właścicielem i zarządcą wrocławskiej Renomy. W Pedecie będą się odbywać spektakle, recitale, wernisaże, koncerty.

Poddany metamorfozie budynek zaoferuje dwie strefy restauracyjne. – Będzie to food hall z autorskimi konceptami gastronomicznymi - i lokalnych, i działających w innych miastach restauratorów – zapowiada zarządca nieruchomości.

- Renoma ma niezwykłą i inspirującą historię, dlatego dokładamy starań, by przywrócić jej świetność i rozszerzyć jej ofertę zgodnie z oczekiwaniami wrocławian i najemców biurowych – mówi cytowana w komunikacie Weronika Maria Kuna z Globalworth Poland. - Tworzymy przestrzeń, która zapewni gościom kulinarną podróż po kuchniach świata oraz ciekawe doznania kulturalno-artystyczne.

Pierwsza część przebudowanej Renomy została oddana pod koniec marca ubiegłego roku. Cała metamorfoza ma się zakończyć w trzecim kwartale tego roku. Renoma zaoferuje niemal 35 tys. mkw. powierzchni biurowej. Zaplanowano stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych.

Zasilana zieloną energią Renoma ma certyfikaty BREEAM na poziomie Excellent i WELL Health & Safety 2022.

Renoma to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Wrocławiu. Zaprojektowany przez Hermanna Dernburga obiekt otwarto w 1930 r. pod nazwą Dom Towarowy Wertheim. Zniszczony w czasie wojny budynek częściowo odbudowano. W 1948 r. zaczął działać jako Powszechny Dom Towarowy. Wszystkie piętra były gotowe dopiero w 1985 r. Wtedy budynek przyjął obecną nazwę. W 2009 r. Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. Dziś budynek przechodzi kolejną metamorfozę.