Okam wybuduje mieszkania w centrum Łodzi

Deweloper ma już pozwolenie na budowę niemal 350 lokali przy ul. Dowborczyków.

Publikacja: 26.01.2023 12:09

Okam wybuduje mieszkania w centrum Łodzi

Foto: Mat.prasowe

Mieszkania powstaną w sąsiedztwie budynku biurowego spółki Okam – Łódź.Work, na terenie o powierzchni ok. 6,7 tys. mkw. po dawnej fabryce Teodora Meyerhoffa. Deweloper wybuduje cztery bloki (4, 6 i 9 pięter), w których będzie 347 mieszkań. Część lokali będzie mieć prywatne tarasy na dachach (z bezpośrednim wejściem z mieszkań).

Budowa osiedla ma się rozpocząć w trzecim kwartale tego roku, a jej zakończenie deweloper zapowiada na trzeci kwartał 2025 roku.

- To nasza kolejna inwestycja w Łodzi. Z tym miastem jesteśmy związani od początku istnienia firmy. Łódź rozkwita na naszych oczach. Ma ogromny potencjał rozwoju – mówi cytowany w komunikacie Marcin Michalec, dyrektor generalny Okam Capital. – Łódź jest postrzegana jest jako atrakcyjne miejsce i do życia, i do inwestowania.

Okam buduje mieszkania, rewitalizuje też zniszczone obiekty. – Łączymy elementy historyczne z nowoczesnymi akcentami – mówi Marcin Michalec.

Za projekt osiedla odpowiada pracownia architektoniczna Ferdzynowie.

W ubiegłym roku spółka Okam wystartowała w Łodzi z inwestycją mieszkaniową Strefa Progrees. W pierwszym etapie tego osiedla powstanie ok. 280 lokali. Mają być gotowe w pierwszym kwartale 2024 roku. W przygotowaniu jest także drugi etap. Strefa Progrees sąsiaduje z centrum kulturowo-rozrywkowym Strefa Piotrkowska 217 (to także inwestycja Okam).

Obie inwestycje w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna stworzą obiekt typu mixed-use łączący funkcje: mieszkaniową, kulturalną, usługową i handlową.

Nieruchomości
Coraz droższe budowanie. Deweloperzy zamrażają inwestycje
Nieruchomości
Zyskują mieszkania z drugiej ręki
Nieruchomości
Tak będzie wyglądać Warzelnia w Strefie Praga
Nieruchomości
SGI na Bluszczańskiej. Apartamenty w wersji smart
Nieruchomości
Naramowice Odnova. Atal powiększa ofertę w Poznaniu
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży