Fuzja to jeden z największych wielofunkcyjnych projektów firmy Echo Investment. Na ośmiu hektarach trwa rewitalizacja historycznej zabudowy po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera. Inwestycja wchodzi w nowy etap. - W północnej części pofabrycznego kompleksu rewitalizację przejdą dwa historyczne budynki, które zyskają funkcję mieszkaniową. Jeden z obiektów zostanie całkowicie odrestaurowany, a w jego wnętrzach powstanie 171 klasycznych loftów – zapowiada deweloper. - W drugim zrewitalizowane zostaną zewnętrzne historyczne mury, w otoczeniu których pojawi się nowy budynek oferujący 160 mieszkań inspirowanych stylem loftów.

Pierwszy etap inwestycji trafił do sprzedaży. Mieszkania mają być gotowe w pierwszym kwartale 2025 roku. Projekt loftów i mieszkań loftowych to stworzyła pracownia architektoniczna Medusa Group, która jest także projektantem całości kompleksu.

Zrewitalizowana została już otwarta na miasto południowa część kompleksu z zabytkową Elektrownią i Ogrodami Anny. Do dwóch biurowców, które powstały na terenie kompleksu, wprowadziła się firma Fujitsu, dostawca infrastruktury i wsparcia informatycznego. Przy Ogrodach Anny powstały budynki mieszkalne. Kolejny blok zostanie oddany w trzecim kwartale 2023 roku.