Przedwstępne umowy nabycia mieszkań Marvipol Development i Grupa Heimstaden Bostad zawarły w styczniu ubiegłego roku. Teraz strony zamykają transakcje.  Fundusz przejmuje nieruchomości.

Pierwsza część transakcji z lipca tego roku obejmowała 146 lokali. Sfinalizowana w październiku umowa dotyczy dwóch kolejnych budynków na osiedlu Moko Botanika – chodzi o 289 lokali mieszkalnych i komercyjnych. – Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych polskim rynkiem mieszkań jest coraz większe – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Nizio, wiceprezes spółki Marvipol Development.

– Kolejna umowa z Grupą Marvipol pozwoli nam istotnie zwiększyć nasze portfolio – dodaje Przemysław Orchowicz z Heimstaden Poland. – W budynkach na Mokotowie zaoferujemy zróżnicowane lokale, dostosowane zarówno do potrzeb singli i par, jak i rodzin z dziećmi - zapowiada. 

Moko Botanika – osiedle przy ul. Bokserskiej na warszawskim Mokotowie zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Karmar. Heimstaden działa na rynku nieruchomości w Norwegii, Szwecji, Danii, Islandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach i w Polsce. Ma ok. 155 tys. mieszkań na wynajem.