Centrum logistyczne BIK Park Wrocław powstaje w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, blisko zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice, na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

Nowa hala (drugi etap inwestycji) zaoferuje 22,5 tys. mkw. Wielkość magazynowych modułów będzie można  elastycznie dopasować do potrzeb najemców. Cały kompleks BIK Park Wrocław ma liczyć 47,5 tys. mkw. Zakończenie budowy deweloper zapowiada na trzeci kwartał tego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward.

- Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Widzimy jednocześnie duże zapotrzebowanie na obiekty dostępne od zaraz. Dlatego ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych – mówi cytowany w komunikacie Krzysztof Mucha z Biura Inwestycji Kapitałowych. – Prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie uda się nam skomercjalizować cały obiekt. Atutem jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej, przy autostradzie zapewniającej szybki i wygodny dojazd.

Dodaje, że hala zostanie dostosowana do montażu instalacji fotowoltaicznej.

Pierwszy etap inwestycji – 25 tys.  mkw. - powstał w 2020 roku. Magazyny te są w pełni skomercjalizowane.

BIK zarządza czterema parkami logistycznymi: Kraków I, Kraków II, BIK Park Sosnowiec II i BIK Park Wrocław I.

Spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych jest polskim deweloperem powierzchni komercyjnych należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. 

Buduje i wynajmuje magazyny. Grupa BIK zrealizowała inwestycje magazynowe w Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu i Kątach Wrocławskich.