Sprzedającemu przy tej transakcji „Duo portfolio" doradzał zespół inwestycyjny Avison Young. Magazyn klasy A w Siemianowicach Śląskich powstał w 2018 roku na terenie Siemianowice Business Park, przy drodze krajowej nr 94. Obiekt jest wynajęty dwóm najemcom - firmom Solution i Jungheinrich.

Nieruchomość w Sosnowcu, wybudowana w 2015 roku, to budynek biurowo-magazynowy położony 1,2 km od drogi ekspresowej S86, z dobrym połączeniem z centrum Sosnowca i miastami śląskiego obszaru metropolitalnego. Magazyn jest wynajęty m.in. firmom Döllken, McCormick. Część biurową i showroom wynajmują również firmy niezajmujące powierzchni magazynowej.

- Nieruchomości „Duo portfolio" to przykłady doskonale zlokalizowanych obiektów logistyki miejskiej, do których można dotrzeć łatwo i szybko. Produkty tego typu stały się ostatnio jeszcze bardziej poszukiwane przez inwestorów – komentuje cytowany w komunikacie Bartłomiej Krzyżak, dyrektor w Avison Young. - Wynika to z dużego przyspieszenia rozwoju e-commerce, stymulowanego przez COVID-19. Wzrost liczby transakcji logistyki ostatniej mili, centrów dystrybucyjnych czy małych jednostek biznesowych (SBU) był w ubiegłym roku wyraźny. Dlatego spodziewamy się kontynuacji tego trendu ze względu na wysoki popyt na tego typu nieruchomości – przewiduje.

Strategia inwestycyjna funduszu M7 CEREF II polega na pozyskiwaniu nieruchomości biurowych, magazynowych i logistycznych typu „value-add" i „core +" znajdujących się w Polsce, na Węgrzech i w Chorwacji.

Usługi doradcze sprzedającemu świadczyła kancelaria SSW. Kupujący korzystał z usług kancelarii Allen&Overy.

M7 należy do grupy kapitałowej M7 Investment Group. Zespół M7 zarządza ponad 620 nieruchomościami handlowymi, biurowymi i przemysłowymi o wartości ok. 4,0 mld euro. M7 Real Estate Ltd, spółka należąca do grupy kapitałowej M7 Investment Group, koncentruje się na działalności inwestycyjnej w obszarze nieruchomości i zarządzaniu aktywami.

7R to deweloper działający na rynku nieruchomości magazynowych i produkcyjnych. Buduje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS. W portfolio 7R są wielkopowierzchniowe parki logistyczne i miejskie magazyny typu Small Business Unit, tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics.

Do tej pory firma zrealizowała inwestycje o łącznej powierzchni 740 tys. mkw. W przygotowaniu jest ponad 1,6 mln mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.