– Według naszych najnowszych danych w oddanych obiektach jest ponad 1,9 mln mkw. wolnej powierzchni do wynajęcia. Dla porównania, w marcu tego roku w oddanych obiektach było ponad 1,8 mln mkw. wolnej powierzchni – wskazuje Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. - Od marca w oddanych obiektach biurowych przybyło 57,9 tys. mkw. dostępnej powierzchni.

Ubywa za to wolnej powierzchni w obiektach w budowie. Jak podaje REDD, od połowy marca wynajęto ok. 5,9 tys. mkw. Zasoby wolnej powierzchni biurowej w powstających obiektach to 647,9 tys. mkw.

- Nieustająco rośnie liczba modułów biurowych dostępnych do wynajęcia. W kwietniu do wynajmu jest 5715 modułów biurowych, które czekają na nowych najemców – mówią eksperci REDD.

– Przez pierwsze trzy tygodnie kwietnia zarejestrowaliśmy 335 nowych transakcji biurowych. Zakładając obecny poziom popytu, możemy przewidzieć, że do końca kwietnia liczba podpisanych umów najmu może zbliżyć się do marcowej, utrzymując dotychczasowy trend wzrostowy. W sumie w marcu 2021 r. podpisano 634 umowy najmu – podaje Piotr Smagała.

Eksperci sprawdzili też, które spośród 2 tys. nieruchomości biurowych są najpopularniejsze. - Pod koniec marca najczęściej oglądaną nieruchomością była Wola Retro w Warszawie. Biurowiec przyciągnął uwagę ponad 10 proc. użytkowników – wskazują. - Na drugim i trzecim miejscu znalazły się warszawskie biurowce Ambassador Office Building oraz Trinity One, które cieszyły się zainteresowaniem ok. 7 proc. użytkowników.