Osiedle Zielone Bemowo to inwestycja spółki Cordia Polska. Przy ul. Lazurowej, pomiędzy ul. Górczewską a Batalionów Chłopskich powstaną kolejne cztery budynki, w których deweloper zaplanował 194 mieszkania i sześć lokali usługowych. Mieszkania będą mieć powierzchnię od 33 do 135 mkw. Te na ostatnich piętrach mają się wyróżniać dużymi tarasami na dachu oraz wysokością, która umożliwia aranżację antresoli. Do lokali na parterze będą przypisane ogródki.

- Budowa kolejnego etapu ruszy jeszcze w tym kwartale - zapowiada Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska. - Pierwszy etap, którego budowa zakończy się w trzecim kwartale, znalazł uznanie wśród klientów, sprzedaliśmy ponad 80 procent mieszkań - dodaje.

Projekt osiedla przewiduje powstanie miejskiego ogrodu na 24 tys. mkw. - Budynki zatopione w parkowej zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego - opowiada dyrektor. - Wjazdy na parkingi są tylko na obrzeżach, a samo centrum osiedla jest wolne od ruchu kołowego. Pomiędzy budynkami powstanie siłownia plenerowa oraz place zabaw dla dzieci. Dla lokatorów przewidziane są podziemne miejsca parkingowe. Będzie też niewiele naziemnych stanowisk. Atutem osiedla jest też lokalizacja obok przystanków autobusowych i w odległości 200 metrów od planowej stacji metra Lazurowa. Dzięki łatwemu dostępowi do trasy S8 będzie można łatwo opuścić miasto czy udać się na drugi koniec Warszawy bez potrzeby wjeżdżania do centrum. W pobliżu są szkoły i przedszkola, sklepy, centrum handlowe i lokalny bazar.

Cordia Polska podpisała umowę na generalnego wykonawcę drugiego etapu osiedla Zielone Bemowo z Fundamental Group. Kontrakt opiewa na ponad 53 mln zł netto. - Zgodnie z planami wkrótce ruszamy z pracami. Tak szybkie rozpoczęcie budowy jest możliwe dzięki temu, że realizowaliśmy już pierwszy etap i znamy dobrze tę inwestycję - mówi Krzysztof Krakowiak z Fundamental Group, kierownik kontraktu.

Cordia Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy Futureal. W Polsce deweloper prowadzi dwie inwestycje. To Supernova w Krakowie i Zielone Bemowo w Warszawie. W planach ma kolejne inwestycje.

Projekt Zielonego Bemowa został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.