W których inwestycjach deweloperskich znajdziemy penthouse'y, mieszkania dwupoziomowe, komfortowe apartamenty z rozległymi ogrodami lub tarasami i pięknym widokiem? Jakie udogodnienia oferują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

W segmencie, w jakim działa LC Corp, największe mieszkania mają od 80 do 100 mkw. Niemal w każdym z naszych projektów są lokale, do których często przynależy duży taras lub ogródek. Cena takich mieszkań jest wyższa, a główny cel nabywców to zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Staramy się, aby były to lokale o najlepszej ekspozycji, z atrakcyjnym widokiem i układem pomieszczeń.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w spółce Polnord:

Lokale na parterach budynków na wszystkich naszych osiedlach mają ogródki. To rozwiązanie, które bardzo cenią sobie przede wszystkim rodziny z dziećmi. W naszej ofercie są także apartamenty z antresolą.

Mamy je w projekcie Brama Sopocka w prestiżowej willowej okolicy Gdyni. W jej bezpośrednim sąsiedztwie rozciąga się rozległa, granicząca z lasem dolina. Malowniczym widokiem może pochwalić się także m.in. osiedle Tęczowy Las w Olsztynie. Mamy mieszkanie z widokiem na sąsiadujące jezioro Bartąg i Kartasiówkę.

Mieszkańcy ostatnich kondygnacji 12-piętrowego budynku na osiedlu City Park mogą z okien podziwiać panoramę Łodzi.

Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej w Mennica Polska:

U zbiegu ul. Żelaznej i Prostej w Warszawie realizujemy pierwszy etap kompleksu Mennica Residence. Na dwóch najwyższych piętrach zaplanowaliśmy sześć klimatyzowanych penthouse'ów.  Mają 3 metry wysokości, taras, werandę, ogród zimowy oraz taras na dachu.

Dwa apartamenty mają po dwa poziomy. Część dzienna, czyli salon z jadalnią i kuchnią oraz taras z ogrodem zimowym znajduje na górnym poziomie, a część nocna - na niższym. Największy apartament ma 230 mkw. Jest możliwość łączenia mieszkań, co pozwala spełnić oczekiwania nabywców związane z posiadaniem penthouse'u o powierzchni 300 mkw., 400 mkw., a nawet 500 mkw.

Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service:

Mieszkania dwupoziomowe, penthouse'y, lokale z przestronnymi tarasami czy ogrodem są coraz częściej poszukiwane nie tylko w prestiżowych inwestycjach, ale także tych ze średniej półki cenowej. W związku z rosnącym zainteresowaniem takimi lokalami w każdej z naszych inwestycji są dostępne mieszkania spełniające oczekiwania bardziej wymagających nabywców.

Są wyraźnie droższe od innych lokali, jednak często pierwsze znajdują właścicieli. Dwupoziomowe mieszkania z ogrodami są dostępne w naszej inwestycji Apartamenty Sowiniec. W projekcie Piasta Park mieszkania na najwyższych piętrach oferują wyjątkowe widoki. Podobnie jest w naszej krakowskiej inwestycji Lema.

Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol:

Na warszawskich Bielanach oferujemy dwupoziomowe mieszkania na luksusowym osiedlu Hill Park. Każde mieszkanie ma duży ogród lub zielony taras. Osiedle leży pomiędzy lasami Bieleńskim a Młocińskim.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic:

Na 16. i 17. piętrze Apartamentów TRIO oferujemy 150-metrowe mieszkania. Nasz najbardziej prestiżowy projekt powstał w samym sercu Warszawy, przy ulicy Stawki. Z obu apartamentów rozpościera się panoramiczny widok na Wisłę i Starówkę.

Oferujemy panoramiczne okna i klimatyzację. W naszej inwestycji na warszawskim Mokotowie mamy w ofercie 100 i 140-metrowe (cztero -, i pięciopokojowe) apartamenty oraz 179 - metrowy, dwupoziomowy lokal z 60-metrowym ogrodem, trzema łazienkami i osobnym wejściem z dziedzińca.

Aneta Michalska, Grupa Inwest:

W inwestycji przy ul. Garibaldiego 5 przy rondzie Wiatraczna w Warszawie mamy w ofercie kilka dwupoziomowych mieszkań od 80 do 140 mkw. w cenach od 5,9 tys. zł za mkw. Lokale cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na nietypowy rozkład.

Daje to duże możliwości aranżacyjne. Mieszkania dwupoziomowe pozwalają na zorganizowanie przestrzeni w niecodzienny, atrakcyjny sposób, a kluczowym elementem są w nich schody prowadzące na antresole.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Nie mamy w ofercie tego typu mieszkań, ale jesteśmy w trakcie poszukiwania nowych gruntów pod kolejne inwestycje, w których rozważamy takie rozwiązania.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

Na warszawskim osiedlu Bliska Wola dostępne są mieszkania o powierzchni nawet ponad 111 mkw. Są położone na najwyższych kondygnacjach w budynkach, w których zaprojektowano drewniane okna i duże tarasy.

Apartamenty możemy też zaproponować w inwestycji Wola Invest przy ul. Kasprzaka oraz Jerozolimskie Invest przy Al. Jerozolimskich w Warszawie, które zostaną objęte serwisem 5-gwiazdkowego hotelu. Apartamenty o wysokości ponad 2,90 m oraz powierzchni od 21 do 65 mkw. są dostępne w cenie od 7 tys. zł netto za mkw.

Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska:

Widzimy spore zainteresowanie penthouse'ami. Takie mieszkania doskonale się sprzedają, oczywiście w inwestycjach z segmentu premium. Przewidzieliśmy je w naszym projekcie Apartamenty Marymont w Warszawie. Trend związany z zainteresowaniem większymi mieszkaniami jest też bardzo silny w dobrze przygotowanych inwestycjach ze średniej półki, co obserwujemy na przykładzie naszej inwestycji Kolska od Nowa.

Na Marymoncie budynki są osadzone wśród parkowych alejek obsadzonych zielenią. Natomiast jeśli chodzi o przestrzeń, to niewiele inwestycji w Warszawie może dorównać inwestycji Kolska od Nowa, która szczyci się półhektarowym, prywatnym parkiem na terenie osiedla, będącym największym takim obszarem na terenie szeroko pojętego Śródmieścia.

Marcin Liberski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates:

Mieszkania z wyższej półki mamy w trzech warszawskich inwestycjach. W żoliborskim projekcie Apartamenty Krasińskiego II przy ul. Przasnyskiej dostępne jest trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 65 mkw., z tarasem wielkości 80 mkw., którego atutem są duże przeszklenia oraz podwyższone stropy, zapewniające więcej światła w pomieszczeniach i widok na panoramę miasta.

W inwestycji ConceptHouse Mokotów mamy gotowe mieszkanie dwupoziomowe o powierzchni 158 mkw. z 25-metrowym tarasem. Na osiedlu Capital Art Apartments przy ul. Giełdowej pozostało ostatnie mieszkanie o powierzchni 116 mkw. z ponad 28ometrowym tarasem. Wszystkie lokale mają preinstalację systemu klimatyzacji.

Ewa Skibińska, marketing manager w RED Real Estate Development:

Mieszkania z dużymi zielonymi tarasy są dostępne w każdej z naszych inwestycji: Alpha Park w Warszawie, Red Park w Poznaniu i wrocławskiej Nowej Papierni. Klienci cenią takie rozwiązanie, bo taras to idealne miejsce do wypoczynku. Jest ono szczególnie istotne w przypadku inwestycji położonych w centrum miasta, jak np. Nowa Papiernia.

W nowym etapie tego projektu - Ultra Nova - dostępne będą industrialne penthouse'y usytuowane na dwóch ostatnich piętrach inwestycji, z okien których rozciągać się będzie malowniczy widok na Wrocław.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom:

W każdej z naszych inwestycji mamy parterowe mieszkania z ogródkami o powierzchni do 120 mkw. Osiedle, które najszybciej będzie gotowe, powstaje przy ul. Przaśnej w Warszawie. Ceny lokali z ogródkami zaczynają się od 5,7 tys. zł za mkw. Na osiedlu Viva Garden 2 przy ulicy Białołęckiej, które będzie ukończone pod koniec tego roku, również są dostępne mieszkania z ogródkami w cenie od 5,4 tys. zł za mkw.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

W obu realizowanych przez nas projektach mieszkaniowych - Stacji Kazimierz i Mieście Wola w Warszawie nie zapomnieliśmy o najbardziej wymagających klientach. Zaplanowaliśmy apartamenty o powierzchni ponad 100 mkw. Osiedla oferują liczne udogodnienia. To m.in. całodobowa recepcja, monitoring oraz tereny rekreacyjne wokół budynków.

Maria Doerre, dyrektor sprzedaży i marketingu Activ Investment:

Na razie nie oferujemy penthouse'ów, mieszkań dwupoziomowych czy lokali z ogrodami. Piękne widoki zapewniają mieszkania w wysokich budynkach w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach. Rozpościera się z nich widok na park Śląski lub na zielone Załęże z urokliwym stawem Maroko.

W Krakowie atrakcyjny widok na Wawel, Klasztor na Skałce, zakole Wisły, stare Podgórze, przepływającą bezpośrednio obok Wilgę oraz park Antoniego Matecznego będzie miała duża część mieszkańców inwestycji Konopnicka City Park. Mieszkania z dużymi tarasami oferujemy zarówno w katowickich Czterech Wieżach, jak w projekcie przy ulicy Banacha w Krakowie.