Rosja „zdecydowanie” odpowie na sankcje nałożone przez USA

Ambasador USA w Moskwie został wezwany do rosyjskiego MSZ. Federacja Rosyjska zapowiada odpowiedź na nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje.

Aktualizacja: 15.04.2021 15:51 Publikacja: 15.04.2021 15:13

Ambasada USA w Moskwie

Ambasada USA w Moskwie

Foto: AFP

zew

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło, że odpowiedź na nałożone przez USA sankcje jest nieunikniona i będzie zdecydowana. Rzeczniczka resortu Maria Zacharowa powiedziała, że ambasador USA w Moskwie został wezwany do MSZ. - Rozmowa będzie trudna dla strony amerykańskiej - zapowiedziała.

Rzeczniczka obarczyła Waszyngton winą za pogorszenie relacji między USA a Rosją, oskarżając Stany Zjednoczone o eskalację napięć.

Zdaniem rosyjskiego MSZ, nałożenie przez USA sankcji zaprzecza deklaracjom prezydenta Joe Bidena o chęci normalizacji stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Federacją Rosyjską.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Kraj
Krok w strony budowy wieżowca przy Twardej 7. Będzie wąski, wysoki i podcięty
Kraj
Deweloperzy wybudują infrastrukturę. Warszawa wprowadza Zintegrowane Plany Inwestycyjne
Kraj
Radni Warszawy coraz bardziej anonimowi
Kraj
Ośrodek dla cudzoziemców pod Warszawą. Przebywa tam 170 mężczyzn
Kraj
Rekordowy czerwiec warszawskiego lotniska. „W czołówce Europy"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama