Bp Kamiński zwrócił się do duchownych oraz wiernych o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia swojego poprzednika.

"W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC znalazł się ponownie w szpitalu. Stan księdza arcybiskupa seniora jest poważny" - napisał w oświadczeniu bp. Kamiński.

Zaapelował on do wszystkich diecezjan o „otoczenie chorego modlitwą indywidualną. "Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej - wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej" – dodał biskup warszawsko- praski.

Prosił też o „potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy opiekują się Jego Ekscelencją podczas hospitalizacji".

To już trzeci w tym roku pobyt abpa Hosera w szpitalu. Pod koniec marca bieżącego roku zakaził się koronawirusem. W Wielką Sobotę trafił do szpitala z powodu powikłań po COVID-19.

Więcej informacji przekazał na swoim koncie na Facebooku ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy".

"Przyjechał do Polski, żeby się zaszczepić. Przyjął pierwszą dawkę Pfizera, ale przed przyjęciem drugiej się zaraził COVID-19. Proszę o modlitwę w jego intencji. To jeden z najbardziej prawych i wiernych polskich biskupów. Wykonał niezwykłą pracę w Medjugoriu" - podał ks. Zieliński.

Były ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ponownie trafił do szpitala z tego samego powodu na początku maja.

"Niestety, na skutek powikłań pocovidowych ksiądz arcybiskup ponownie znalazł się w szpitalu. Polecamy naszego Pasterza modlitwie, łącząc się z Nim w krzyżu cierpienia i choroby" – napisano wówczas na profilu abp. Hosera na Facebooku.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Emerytowany ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej ma 78 lat. Jest lekarzem i misjonarzem. Jako pierwszy polski pallotyn został podniesiony do godności arcybiskupa. Wywodzi się ze znanej rodziny warszawskich ogrodników. Jego ojciec i dziadek zginęli w Powstaniu Warszawskim rozstrzelani przez Niemców w czasie rzezi Woli.

W 1975 ks. Hoser wyjechał na misje do Rwandy. Po powrocie z Afryki był w latach 1996–2003 przełożonym Regii Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego we Francji oraz członkiem Rady Misyjnej Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych we Francji.

W 2004 objął funkcję rektora Pallotyńskiej Prokury Misyjnej w Brukseli. 24 maja 2008 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji warszawsko-praskiej.

A 8 grudnia 2017 papież Franciszek przyjął jego rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego warszawsko-praskiego.

Pół roku później został mianowany przez papieża Franciszka wizytatorem apostolskim o charakterze specjalnym dla parafii w Medziugorie, mieście w Bośni i Hercegowinie, gdzie - według relacji sześciorga dzieci - w 1981 roku miała objawić się Matka Boża.