Świątynie różnych wiar otwarte dla wszystkich

W Warszawie, Poznaniu i Krakowie odbędzie się dziś trzecia edycja Nocy Świątyń - wieloreligijnego wydarzenia przywołującego kilkusetletnią tradycję tolerancji religijnej w Polsce.

Aktualizacja: 16.09.2017 12:52 Publikacja: 16.09.2017 12:25

Świątynie różnych wiar otwarte dla wszystkich

Foto: Andrzej Błaszczak (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Tego wieczora drzwi świątyń różnych wyznań i wspólnot religijnych otworzą się przed wszystkimi zwiedzającymi.

- Polak-katolik spotka się z Polakiem-muzułmaninem, a Polak-protestant z Polakiem-bahaitą - do takich spotkań ponad "granicami" zapraszamy wszystkich uczestników tej nocy- mówi Zbigniew Bujak ze Stowarzyszenia Warszawa Wielu Religii.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Kościół
Zabrali Kościołowi, dali mniejszościom. Symboliczny gest rządu
Kościół
W mieszkaniu księdza odbyła się orgia. Jest decyzja Watykanu
Kościół
Kard. Dziwisz zaprzecza zarzutom ws. molestowania. Duchowny był szantażowany?
Kościół
Kardynał Stanisław Dziwisz zostanie przesłuchany przez komisję ds. pedofilii
Kościół
Homoseksualizm i "ideologia LGBT" obok pedofilii w "Nowennie o czystości kapłanów"