Reklama

SBU: Rosjanie przygotowywali atak na obwód mikołajowski, gdy był w nim Wołodymyr Zełenski

SBU zatrzymała rosyjską informatorkę, która miała pomagać w przygotowaniu rosyjskiego ataku powietrznego na obwód mikołajowski w czasie, gdy wizytę w obwodzie składał prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.
Wołodymyr Zełenski pozuje do zdjęcia

Wołodymyr Zełenski pozuje do zdjęcia

Foto: AFP

arb

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 530

SBU pisze o aresztowaniu na swoim kanale w serwisie Telegram.

Czym zajmowała się informatorka rosyjskich służb specjalnych w obwodzie mikołajowskim?

Zatrzymana informatorka rosyjskich służb specjalnych miała - w przededniu roboczej wizyty Zełenskiego w obwodzie mikołajowskim - zbierać informacje o wizycie - pisze SBU.

Informatorka miała próbować ustalić miejsca, w których zatrzyma się Zełenski, w czasie podróży po obwodzie mikołajowskim oraz to kiedy będą mieć miejsce poszczególne punkty wizyty. 

Jednak - jak podaje SBU - działania rosyjskich służb specjalnych i ich informatorki zostały wykryte z wyprzedzeniem i udało się wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa przed wizytą prezydenta Ukrainy w obwodzie mikołajowskim.

Reklama
Reklama

Czytaj więcej

Dlaczego rosyjska obrona powietrzna nie może przechwycić dronów wycelowanych w Moskwę?

W związku ze śledztwem ukraińskie służby specjalne zaczęły gromadzić informacje o działaniach kryminalnych informatorki i przydzielanych jej, przez rosyjskie służby, zadaniach.

W toku śledztwa ustalono, że zatrzymana kobieta gromadziła również dane o lokalizacji sprzętu do walki radioelektronicznej i magazynach amunicji Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie oczakowskim.

Rosjanie mieli wykorzystywać te informacje do przygotowywania ataków powietrznych na cele na Ukrainie. 

Aresztowanej kobiecie grozi 12 lat więzienia za współpracę z Rosjanami

Informatorka rosyjskich służb specjalnych została przyłapana na gorącym uczynku w czasie przekazywania danych wywiadowczych Rosjanom.

Aresztowana jest mieszkanką Oczakowa, byłą sprzedawczynią w kantynie na terenie jednej z jednostek wojskowych w rejonie oczakowskim.

Reklama
Reklama

Kobiecie grozi teraz do 12 lat więzienia.

Konflikty zbrojne
Pilny apel MSZ do Polaków na Bliskim Wschodzie. „Natychmiast opuścić region”
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX w Warszawie
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Konflikty zbrojne
Dlaczego Rosji tak trudno zastraszyć Estonię?
Konflikty zbrojne
Podjęto decyzję ws. pracowników ambasady USA w Izraelu. Chodzi o zagrożenie konfliktu z Iranem
Materiał Promocyjny
Arabia Saudyjska. W krainie gościnności
Konflikty zbrojne
Bomby spadły na Kabul. Pakistan: To już otwarta wojna
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama