Kreml nie potrafi już izolować Rosjan od wojny na Ukrainie

Ataki dronów na Moskwę i podniesiony limit wieku powoływania do wojska wskazują, że władze Rosji nie są w stanie odizolować swojej ludności od wojny - stwierdziło brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Publikacja: 31.07.2023 10:24

Policjanci zablokowali ulicę w pobliżu uszkodzonego biurowca w Moskwie

Policjanci zablokowali ulicę w pobliżu uszkodzonego biurowca w Moskwie

Foto: AFP

Rosyjska Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, zagłosowała 25 lipca za podniesieniem maksymalnego wieku poborowego z 27 do 30 lat.

Jak zauważyło brytyjskie Ministerstwo Obrony, rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał również ustawę o stopniowym podnoszeniu górnej granicy wieku rezerwistów, przy czym starsi oficerowie będą podlegać mobilizacji do 70. roku życia.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Konflikty zbrojne
Donald Trump: Emmanuel Macron się myli. Nie po to wracam ze szczytu G7 do USA
Konflikty zbrojne
Dramatyczna noc w Kijowie. W rosyjskim ataku zginęło 15 osób
Konflikty zbrojne
MSZ o ewakuacji z Izraela: W czwartek powinna być zakończona
Konflikty zbrojne
Izrael twierdził, że Iran jest bliski wyprodukowania broni jądrowej. Wywiad USA ma inne zdanie
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Konflikty zbrojne
Wojna Izraela z Iranem. Gen. Mieczysław Bieniek: Zabicie Alego Chameneiego? To byłoby bez precedensu