Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 347

"Siły Zbrojne Ukrainy  nigdzie się nie wycofują. AFU walczy do końca" – przekazał serwis prasowy oligarchy na kanale na Telegramie. Stało się to w odpowiedzi na doniesienia mediów o wycofywaniu się sił ukraińskich z północnych części miasta.

Prigożyn powiedział, że na północ od Bachmutu, gdzie bojownicy Wagnera od miesięcy toczą brutalne walki z ukraińskimi obrońcami, trwają „zaciekłe walki o każdą ulicę, każdy dom, każdą klatkę schodową”.

- Oczywiście to miłe, że media piszą o wycofaniu sił zbrojnych, ale tak się nie dzieje ani w dzielnicach północnych, ani na południu, ani na wschodzie – stwierdził Prigożyn.

Jeden z ukraińskich żołnierzy porównał walkę z  Grupą Wagnera do scen z „filmu o zombie”, w których najemnicy z grupy nadchodzą w kolejnych falach, po trupach poprzedników.

Czytaj więcej

Ukraiński żołnierz: Walka z wagnerowcami przypomina film o zombie

Państwa Zachodu nakłaniały Ukrainę do przeniesienia punktu ciężkości z Bachmutu na potencjalną  ofensywę na południu i inny styl walki, z wykorzystaniem nowego sprzętu, na który zachodni sojusznicy i USA przeznaczyli miliardy dolarów - przekazały CNN w zeszłym miesiącu ukraińskie źródła.