Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 314

Pierwotnie klub Donbas Donieck korzystał z lodowiska w Doniecku, ale po wybuchu wojny na wschodniej Ukrainie, w 2014 roku, lodowisko klubu znajdujące się w hali Drużba zostało obrabowane i częściowo spalone.

W przeszłości klub korzystał także z obiektu hokejowego w Mariupolu (Mariupol Ice Center), które zostało zniszczone przez Rosjan w marcu 2022 roku. 

Czytaj więcej

Rosjanie chcą rozliczeń po masakrze w Makiejewce. "Ukarać jak za zdradę"

Jak czytamy na stronie klubu Donbas Donieck 2 stycznia Rosjanie przeprowadzili dwa ataki rakietowe na Drużkiwkę - jedna rakieta spadła na centrum miasta, raniąc dwie osoby. W wyniku ostrzału rakietowego lodowisko Altajir stanęło w płomieniach

"Obiekt był areną mistrzostw Ukrainy, międzynarodowych zawodów, kulturalnych i masowych imprez, ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców i przyjezdnych w Drużkiwce" - czytamy na stronie klubu hokejowego.

"To już trzeci dom, który klub z Doniecka stracił przez rosyjskich okupantów" - podkreśla HK Donbas przypominając o zniszczonych wcześniej obiektach w Doniecku i Mariupolu.