Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 289

Według słów Kyryłenki najcięższe walki w obwodzie donieckim toczą się obecnie w rejonie miejscowości Bachmut i Awdijiwka.

Rosyjska artyleria ostrzelała Toreśk, miasto położone na południowy-zachód od Bachmutu, zabijając jednego cywila i uszkadzając 12 budynków - relacjonował Kyryłenko.

- Ostrzał jest prowadzony wzdłuż całej linii frontu - podkreślił Kyryłenko dodając, że Rosjanie próbują nacierać w rejonie Łymania, miasta, które ukraińska armia odbiła z rąk Rosjan w listopadzie.

W rejonie Bachmutu i innych częściach obwodu donieckiego, ukraińska armia odpowiada na ogień Rosjan ogniem prowadzonym przez wojska rakietowe - podaje Reuters.

Czytaj więcej

USA dostarczą Ukrainie nowe środki obrony przeciwlotniczej

Ukraińskie dowództwo podaje, że Rosjanie atakowali w czwartek cywilną infrastrukturę w miejscowościach Kupiańsk i Zołocziw w obwodzie charkowskim oraz Oczaków w obwodzie mikołajowskim.

Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła kilka rakiet wystrzelonych przeciwko celom w obwodzie charkowskim w czwartek wieczorem - poinformował gubernator tego obwodu, Ołeh Synehubow.

- Rosjanie intensyfikują swoje wysiłki w obwodach donieckim i ługańskim - mówił w czwartek wieczorem Ołeksij Arestowycz, doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. - Są teraz w bardzo aktywnej fazie prowadzenia operacji wojskowej. My nie nacieramy nigdzie, ale raczej bronimy się, niszczymy wrogą piechotę i sprzęt wszędzie, gdzie próbuje ona nacierać - dodał.