Czytaj więcej
24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi, że po poniedziałkowym ataku rakietowym Rosji na Ukrainę, doszło do przerw w dostawach prądu w sąsiadującej z Ukrainą Mołdawii.
Władze regionalne na terytorium całej Ukrainy usłyszały zalecenie zawieszenia operacji nie związanych z ratowaniem życia do czasu ustabilizowania dostaw energii.
Liczne fale rosyjskich nalotów wymierzone w infrastrukturę krytyczną uszkodziły sieć energetyczną Ukrainy, prowadząc do nagłych wyłączeń i planowanych przerw w dostawie energii.
Czytaj więcej
Ukraińcy nie nadążają z naprawami sieci energetycznej, kraj mierzy się też z bezrobociem i wysoką inflacją.
We wtorek ministerstwo zdrowia poinformowało, że szpitale nadal udzielają pomocy w nagłych wypadkach, ale planowe operacje powinny zostać zawieszone. Zostaną przeprowadzone, gdy dostawy energii się ustabilizują.
Ministerstwo zaznaczyło, że tylko lekarze mogą określić stopień pilności danego zabiegu.
Ukraiński operator sieci Ukrenergo przekazał wczoraj, że przywrócenie produkcji energii elektrycznej do poziomu sprzed ostatniej fali rosyjskich ataków zajmie pracownikom jeszcze kilka dni.