Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 215

Ukraiński Sztab Generalny podaje, że granice obwodu rostowskiego w Rosji zostały zamknięte zarówno dla osób, które chcą do niego wjechać, jak i dla tych, które chcą z niego wyjechać.

"Osoby, które nie znajdują się w miejscu zameldowania są - poprzez krewnych - informowane, że mają stawić się w nim w ciągu trzech dni" - głosi raport ukraińskiego Sztabu Generalnego.

Częściowa mobilizacja trwa również na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy

"Poborowi pojawiający się w punktach zbiórki w obwodzie biełgorodzkim, otrzymują listę tego, co mają zakupić na własny koszty - w tym, w szczególności, ciepłą odzież" - czytamy w raporcie.

Czytaj więcej

USA ostrzegają Rosję: Skutki użycia broni atomowej będą dla was katastrofalne

Sztab Generalny armii Ukrainy podaje też, że częściowa mobilizacja trwa na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy - m.in. na Krymie, gdzie, w Sewastopolu, od 24 września trwa szkolenie zmobilizowanych realizowane na bazie batalionu zmotoryzowanego Floty Czarnomorskiej.

Z kolei w mieście Swatowo, w obwodzie ługańskim, wezwanie do wojska otrzymują wszyscy pełnoletni mężczyźni - wynika z informacji przekazywanych przez ukraiński Sztab Generalny.