Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 168

Wywiad poprzedza spotkanie ministrów z Wielkiej Brytanii, Danii i Ukrainy, które będzie mieć miejsce w Kopenhadze. W czasie spotkania szefowie resortów obrony tych trzech krajów mają rozmawiać o długoterminowym wsparciu dla Ukrainy, w tym wsparciu szkoleniu ukraińskich żołnierzy, w rozminowywaniu kraju i wsparciu w postaci dostaw broni dla ukraińskiej armii.

- W krótki czasie Dania wyśle 130 instruktorów wojskowych do Wielkiej Brytanii, by wzięli udział w projekcie szkoleniowym - zapowiedział Bodskov w rozmowie z duńskim dziennikiem.

130

Tylu instruktorów wojskowych Dania ma wysłać do Wielkiej Brytanii

Bodskov powiedział też, że instruktorzy mają brać udział w podstawowym szkoleniu wojskowym ukraińskich żołnierzy, a także w szkoleniach z zakresu walki w mieście oraz z taktyki.

Duńscy żołnierze będą szkolić ukraińskich żołnierzy, którzy nie mają doświadczenia wojskowego lub mają ograniczone doświadczenie wojskowe.

Czytaj więcej

Rosyjska armia: Zniszczyliśmy niemiecki zestaw przeciwlotniczy na Ukrainie

Dania będzie też szkolić ukraińskich żołnierzy na terytorium Danii - zdradził też Bodskov dodając, że pierwszym krokiem będzie szkolenie ukraińskich oficerów.

W szkoleniu ukraińskich żołnierzy mają brać udział m.in. również instruktorzy z Polski i USA.