Ikea poinformowała w środę, że wycofuje ze sprzedaży ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym o numerze artykułu 50461193. Sieć ostrzegła jednocześnie wszystkich klientów, którzy nabyli ten produkt, o natychmiastowe zaprzestanie używania go i skontaktowanie się z Ikeą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Popularna sieć sprzedająca meble i artykuły wyposażenia wnętrz przyznała, że ładowarki te mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla klientów ze względu na ryzyko oparzeń i porażenia prądem. Jak wykryto, kabel zasilania może po dłuższym okresie użytkowania uleć uszkodzeniu lub przerwaniu w wyniku owijania go wokół ładowarki lub zginania.

Czytaj więcej

Ile wynoszą przychody chińskiego giganta Shein? „Znacznie ponad 30 mld dol. rocznie”

„Ładowarkę USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym można zidentyfikować po numerze modelu ICPSW5-40-1, który widnieje na etykiecie umieszczonej na spodzie ładowarki USB” – podała Ikea w komunikacie.

Sieć zaznaczyła, że ładowarkę można zwrócić w dowolnym sklepie Ikea, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany. Ikea przeprosiła też klientów za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.