Cztery rodzaje przekąsek Psi Patrol zostały wycofane z brytyjskich sklepów Lidla po tym, jak odkryto, że na opakowaniach adres strony internetowej kieruje do serwisu nieprzeznaczonego dla dzieci. Adres strony dla dorosłych pojawił się na opakowaniach zbiorczych produktów - All Butter Mini Biscotti Biscuits, Choc Chip Biscotti Biscuits, Yummy Bake Bars Apple Flavour i Yummy Bake Bars Raspberry Flavour.

Czytaj więcej

Nie da się kupować bez promocji. Nowe pomysły sieci handlowych

O wycofaniu produktów ze sklepów Lidla w Wielkiej Brytanii poinformował serwis Which?, który w opublikowanym w serwisie X (d. Twitter) wpisie podał, że adres strony na opakowaniach został zmieniony i zawiera treści nieprzeznaczone dla dzieci. Lidl wzywa klientów do zwrotu trefnych opakowań i obiecuje pełny zwrot pieniędzy.

- Lidl GB wycofuje wymienione markowe produkty, ponieważ otrzymaliśmy informację, że adres URL dostawcy podany z tyłu opakowania został przekręcony i kieruje do strony, która nie nadaje się dla dzieci. Zalecamy, aby klienci nie zaglądali pod ten adres URL i zwrócili produkt do najbliższego sklepu, gdzie otrzymają pełny zwrot pieniędzy – podał Lidl na swojej stronie internetowej.

Detalista przeprosił swoich klientów za zaistniałą sytuację. W tym momencie nie jest wiadome, czy produkty z błędnym adresem www na opakowaniach były też dostępne poza Wielką Brytanią.