Uber Eats dodał sprzedawcę marihuany Tokyo Smoke do swojej aplikacji dzięki czemu klienci będą mogli składać zamówienia za jej pośrednictwem i odbierać przesyłki w najbliższym sklepie Tokyo Smoke - informuje CNN.

Tokyo Smoke, to firma z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów w Ontario. Aplikacja będzie weryfikować wiek osoby dokonującej zakupu, a personel sklepu sprawdzi dowód, kiedy klient przyjedzie odebrać produkt.

Uber, który już dostarcza alkohol, już od jakiegoś czasu przygląda się rozwijającemu się rynku marihuany. Dyrektor generalny koncernu Dara Khosrowshahi powiedział mediom w kwietniu, że firma rozważy dostarczanie marihuany, gdy jej zakup będzie legalny w całych Stanach Zjednoczonych.

Włączenie marihuany do aplikacji zmniejszy nielegalny rynek narkotyków — napisał Uber w oświadczeniu.

Czytaj więcej

Zielone światło dla liberalizacji prawa o marihuanie

Po ponad trzech latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie, władze próbują zapanować na d rynkiem, na którym nielegalni producenci nadal kontrolują dużą część całkowitej rocznej sprzedaży. Partnerstwo z Uberem pomoże Kanadyjczykom kupować bezpieczną, legalną marihuanę, pomagając w walce z nielegalnym rynkiem, który nadal stanowi ponad 40 proc. całej sprzedaży marihuany niemedycznej w kraju – informuje CNN.

Całkowita sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie ma wynieść 4 miliardy dolarów w 2021 r. i przewiduje się, że w 2026 r. wzrośnie do 6,7 miliarda dolarów - według danych firmy badawczej BDS Analytics.