Przez Uber Eats można zamówić marihuanę. Na razie tylko w Ontario

Uber umożliwia użytkownikom w Ontario w Kanadzie składanie zamówień na marihuanę za pomocą aplikacji Uber Eats. To pierwszy duży krok do wejścia amerykańskiego koncernu na ten dynamicznie rozwijający się rynek.

Publikacja: 22.11.2021 17:41

Przez Uber Eats można zamówić marihuanę. Na razie tylko w Ontario

Foto: Stock Adobe

Uber Eats dodał sprzedawcę marihuany Tokyo Smoke do swojej aplikacji dzięki czemu klienci będą mogli składać zamówienia za jej pośrednictwem i odbierać przesyłki w najbliższym sklepie Tokyo Smoke - informuje CNN.

Tokyo Smoke, to firma z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów w Ontario. Aplikacja będzie weryfikować wiek osoby dokonującej zakupu, a personel sklepu sprawdzi dowód, kiedy klient przyjedzie odebrać produkt.

Uber, który już dostarcza alkohol, już od jakiegoś czasu przygląda się rozwijającemu się rynku marihuany. Dyrektor generalny koncernu Dara Khosrowshahi powiedział mediom w kwietniu, że firma rozważy dostarczanie marihuany, gdy jej zakup będzie legalny w całych Stanach Zjednoczonych.

Włączenie marihuany do aplikacji zmniejszy nielegalny rynek narkotyków — napisał Uber w oświadczeniu.

Czytaj więcej

Zielone światło dla liberalizacji prawa o marihuanie

Po ponad trzech latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie, władze próbują zapanować na d rynkiem, na którym nielegalni producenci nadal kontrolują dużą część całkowitej rocznej sprzedaży. Partnerstwo z Uberem pomoże Kanadyjczykom kupować bezpieczną, legalną marihuanę, pomagając w walce z nielegalnym rynkiem, który nadal stanowi ponad 40 proc. całej sprzedaży marihuany niemedycznej w kraju – informuje CNN.

Całkowita sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie ma wynieść 4 miliardy dolarów w 2021 r. i przewiduje się, że w 2026 r. wzrośnie do 6,7 miliarda dolarów - według danych firmy badawczej BDS Analytics.

Praca
Wiemy, jaka jest praca marzeń Polaka
Gaz
Trop do wybuchów na Nord Stream prowadzi na Ukrainę i warszawskie Powiśle
Technologie
Chiny stworzą superodpornych żołnierzy. Przerażające manipulacje genami
Handel
W tym roku Dzień Dziecka będzie skromny
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Handel
E-commerce nie zawodzi, ale kurs Allegro spada
Handel
Wolny rynek się chwieje. Z Chinami handlować, ale bardzo ostrożnie