Agenci Federalnego Biura Śledczego prowadzącego dochodzenie w sprawie podejrzanej sprzedaży akcji zarekwirowali jego telefon komórkowy. Poinformował o tym „Los Angeles Times".

Burr, republikański senator z Północnej Karoliny i troje innych senatorów mieli sprzedać swoje akcje po uzyskaniu poufnych informacji o rosnącym zagrożeniu koronawirusem.

Burr oraz Kelly Loeffler, republikański senator z Georgii sfinalizowali swoje transakcje akcjami w czasie, kiedy administracja Trumpa i liderzy jego partii minimalizowali potencjalne szkody jakie wirus mógłby wyrządzić Stanom Zjednoczonym, zauważa Bloomberg.

Biuro Richarda Burra poinformowało, że sprzedaż akcji nie była związana z żadną informacją jaką otrzymał z tytułu przewodniczenia komitetowi ds. wywiadu.

W marcu Burr zażądał wszczęcia dochodzenia w sprawie wysuwanych pod jego adresem oskarżeń zapewniając, iż decyzje inwestycyjne podejmował na podstawie publicznych informacji.

W tym samym miesiącu senator został pozwany przez inwestora Wyndham Hotels & Resorts Inc., który zarzucał mu popełnienie oszustwa.

13 lutego Burr sprzedał akcje o wartości w przedziale 628 tys. USD- 1,7 mln USD. Wśród tych papierów były też akcje firm hotelarskich.

Burr pracował nad końcową wersją raportu po niemal 3,5- rocznym dochodzeniu w sprawie ingerencji Rosji w wybory z 2016 roku i planował jego ogłoszenie w ciągu najbliższych miesięcy.