Wtorek nie był udanym dniem na GPW. Słabością wykazała się większość dużych spółek, w tym banki. Środa jak na razie zaczyna się spokojnie, a WIG20 szuka kierunku. Na czele w gronie największej dwudziestki z rana są PGNiG, Dino Polska i CD Projekt. Cała trójka zyskuje ponad 1 proc. Z kolei na dole tabeli Alior i LPP. Przypomnijmy, że wczoraj mocno zniżkowało CCC, jednak kurs utrzymuje się przy 82 zł za walor.

Większość europejskich rynków zaczyna dzień od zwyżek, jednak nie dotyczy to niemieckiego DAX, który lekko traci. Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się nieśmiałą zwyżką S&P500 i Nasdaq. Nad kreską finiszowała też większość indeksów w Azji.

Z giełdowych ciekawostek warto zwrócić uwagę na komunikat inPostu, który zapowiedział przeprowadzenie oferty publicznej i wejście na giełdę Euronext Amsterdam. "InPost ogłosił zamiar przeprowadzenia oferty i notowania na giełdzie Euronext Amsterdam" - podano.

Dzisiejszym wydarzeniem dnia w Polsce będzie zapewne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Analitycy mBanku nie spodziewają się obniżki stóp. "Rada będzie naszym zdaniem trzymać możliwość obniżki stóp na ewentualność naprawdę silnego tąpnięcia koniunktury, związanego być może z zaostrzaniem restrykcji, a nie tylko ich wydłużaniem" - argumentują. Na rynku walut dolar rośnie w siłę, do 3,71 zł. Euro kosztuje 4,53 zł. Kurs EUR/USD utrzymuje się na poziomie 1,219.