Wczorajsza sesja w Warszawie przyniosła mocne odbicie. WIG20 tracił w trakcie dnia ponad 2 proc., ale ostatecznie wzrósł o 3 proc. Motorem napędowym indeksu był CD Projekt, który ma za sobą cztery zielone sesje z rzędu. Dziś producent gier tanieje o około 4 proc. Po około 2 proc. spadają notowania PKO BP i PZU. Jedynymi spółkami w indeksie, które skromnie zyskują są Allegro i Asseco Poland.

Małe i średnie spółki jeszcze nie obrały kierunku w jakim będą dziś podążać, bowiem zniżki są nieznaczne. mWIG40 spada o 0,05 proc., a sWIG80 traci 0,01 proc.

Sesja w USA zakończyła się na plusie, mimo danych gospodarczych, które były gorsze od prognoz. PKB największej gospodarki świata wzrósł o 4 proc. w IV kwartale wobec 4,3 proc. prognozowanych przez ekonomistów. Dow Jones i S&P 500 zyskały po około 1 proc., a Nasdaq wzrósł o 0,5 proc. Mimo rekordowych wyników Apple’a, którego przychody po raz pierwszy w historii przekroczyły w kwartale 100 mld USD, notowania spółki spadły o 3,5 proc. Gorsze od prognoz były wyniki Tesli, której akcje staniały o 3,3 proc.

W USA popularne platformy do zawierania transakcji, jak np. Robinhood nałożyły wczoraj limity na zakup akcji spółek m.in. GameStop, które w ostatnim czasie mocno drożały z uwagi na szturm inwestorów z Reddita. W efekcie pojawiły się już pozwy przeciwko platformom. Inwestorzy z Reddita wzięli również na celownik inne aktywa i podbili wczoraj notowania kryptowaluty dogecoin o ponad 800 proc.

Z kolei w Azji już drugą sesję z rzędu wszystkie indeksy świeciły na czerwono. Najmocniej, bo aż o ponad 3 proc. spadał pod koniec handlu południowokoreański Kospi. Japoński Nikkei tracił 1,9 proc., a chiński Shanghai Composite zniżkował o 0,6 proc.