Lider samorządu na miarę kryzysu

Jak powinien wyglądać lider na miarę obecnie trwającego kryzysu? Jakie stoją przed nim największe wyzwania? Jak poradzić sobie z kryzysem? O tym już niebawem na EKS w Mikołajkach.

Publikacja: 26.02.2023 21:00

VIII Europejski Kongres Samorządów to mnóstwo ważnych paneli i dyskusji, podczas których poruszane są kluczowe wątki w zakresie kompetencji i przyszłości samorządu. Zaproszeni goście z Polski i z zagranicy podejmują kluczową debatę dotyczącą tego, co dla wszystkich społeczności jest najważniejsze, a konkretnie roli, jaką ma pełnić jednostka samorządu terytorialnego w rozwoju całego państwa.

Jednym z głównych wątków poruszanych podczas merytorycznej debaty będzie rola samorządowców w obecnych czasach. Spośród wielu interesujących paneli w sposób wyjątkowo ciekawy zapowiada się panel: „Lider samorządu na miarę kryzysu”. Zaproszeni paneliści będą mówić na temat roli, jaką ma pełnić włodarz w tak niepewnych czasach. Obecnie gminy i miasta muszą mierzyć z rosnącym poziomem inflacji, drastycznym wzrostem cen energii i wzrostem kosztów stałych utrzymania mienia samorządu. A to wszystko przy jednocześnie mniejszych wpływach z PIT do budżetu w związku z wprowadzonymi w ostatnim czasie zmianami podatkowymi.

Dodatkowo nie możemy zapominać o ciągle rosnących aspiracjach i potrzebach Polaków. Poprawa jakości życia nie byłaby możliwa bez odważnych decyzji wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast.

Jak powinien wyglądać lider na miarę obecnie trwającego kryzysu? Jakie stoją przed nim największe wyzwania? Jak poradzić sobie z obecnym kryzysem? To tylko niektóre z pytań, na które będą odpowiadać m.in.: Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla, Agron Haxhimali – prezes Albańskiego Stowarzyszenia Gmin, Andrii Karaush – przewodniczący Rówieńskiej Rady Obwodowej, Elżbieta Radwan – burmistrz Wołomina, Bartłomiej Rajchert – CEO Grupy Doradztwa Strategicznego i Jolanta Tyjas – radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Europejski Kongres Samorządów odbywa się 6–7 marca w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski, a jego głównym partnerem jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zapraszamy do rejestracji.

VIII Europejski Kongres Samorządów
6–7 marca 2023 r.

www.forum-ekonomiczne.pl

Forum Ekonomiczne
Zielona zmiana nabiera rozpędu
Forum Ekonomiczne
VIII EKS wobec nowej rzeczywistości
Forum Ekonomiczne
Miasta i regiony wobec zmian klimatycznych
Forum Ekonomiczne
O finansach samorządu na VIII Europejskim Kongresie Samorządów
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Forum Ekonomiczne
Przyszłość idei decentralizacji
Forum Ekonomiczne
Nowa epoka, nowa solidarność