Filmowcy grają z WOŚP

Zaproszenia na festiwale, premiery i spotkania z twórcami do wylicytowania na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Publikacja: 24.01.2024 19:20

Ekipa „Zielonej granicy” przekazała na aukcję WOŚP unikatowy plakat filmu z podpisami twórców

Ekipa „Zielonej granicy” przekazała na aukcję WOŚP unikatowy plakat filmu z podpisami twórców

Foto: Materiały Prasowe WOŚP

Już wkrótce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwają licytacje. Swój udział w aukcjach chcą mieć również filmowcy. Bardzo aktywne w działaniach na rzecz WOŚP są festiwale filmowe, można też wylicytować plakaty z podpisami twórców czy kolacje z artystami.  

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Polski Instytut Sztuki Filmowej sponsoruje aukcję, w której można wylicytować pobyt dla dwóch osób na 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Oferta obejmuje: zakwaterowanie w Hotelu Mercure Gdynia Centrum przez cały czas trwania festiwalu od 22 do 29 września w pokoju deuosobowym, akredytacje dla dwóch osób upoważniające do wstępu na pokazy filmowe i uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących oraz podwójne zaproszenie na Galę Otwarcia, Galę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz uroczystą Galę Zamknięcia. Link do licytacji.

Festiwal „Młodzi i film” w Koszalinie

Do udziału w aukcji na rzecz WOŚP zaprasza też festiwal „Młodzi i film” w Koszalinie. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-16 czerwca 2024. Tu będzie można wybrać swój ulubiony pełnometrażowy debiut fabularny, a organizatorzy zorganizują jego pokaz w czasie imprezy. Zwycięzca aukcji będzie też miał zapewnione zaproszenie na festiwal na trzy dni (zakwaterowanie, karnet oraz gadżety), a także możliwość zaprezentowania wybranego filmu publiczności. Zachęcają: „Poczuj się częścią teamu festiwalowego.  Link do licytacji.

Czytaj więcej

Dawid Podsiadło ćwiczy od rana z myślą o WOŚP

Festiwal mBank Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Z kolei mBank Nowe Horyzonty, który w tym roku odbywa się w dniach 18-28 lipca oraz  American Film Festival (5-11 listopada) na  aukcję wystawiają festiwalowe karnety umożliwiające uczestnictwo w tych wydarzeniach. Dzięki karnetom można najpełniej uczestniczyć w naszych wydarzeniach – przede wszystkim na każdym z festiwali obejrzeć kilkadziesiąt filmów, a także korzystać z różnorodnych zniżek na inne wydarzenia. W tym roku można także miękko wylądować na unikatowym dywanie, który w minionym roku towarzyszył wszystkim wywiadom w ramach cyklu „Kanapa na Horyzoncie”. Dywan ma wymiary 140x240 cm i został stworzony z mieszanki włóczki akrylowej oraz wełnianej przez Aleksandrę Serocką.

Filmowcy dla WOŚP: Plakat „Zielonej Granicy”, kolacja z Kingą Dębską

Filmowych atrakcji będzie zresztą dużo więcej i wciąż jeszcze pojawiają się nowe propozycje. I tak dla mieszkańców Warszawy dobrą propozycją jest roczny karnet dla dwóch osób do Kina Kultura przy Krakowskim Przedmieściu. 

Ekipa „Zielonej granicy” przekazała na aukcję Allegro unikatowy plakat filmu z podpisami twórców, m.in. Agnieszki Holland, Mai Ostaszewskiej, Tomasza Włosoka i Jalala Altawila!

Do akcji włączają się dystrybutorzy. Na przykład Kino Świat wystawiło na licytację dwuosobowe zaproszenie na uroczystą premierę „Czerwonych maków”, która odbędzie się w Warszawie 4 kwietnia.

Osobną grupę na aukcjach stanowią propozycje filmowo-kulinarne. I tak np. Stowarzyszenie Filmowców Polskich funduje kolację degustacyjną dla 6 osób w restauracji „U Pana Boga w Ogródku” w Domu Pracy Twórczej w Sopocie. 

Można też zjeść kolację w Warszawie w restauracji Pańska 88 z Kingą Dębską, reżyserką m.in. filmów „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic”, „Święto ognia”.

Tych filmowych ofert jest znacznie więcej. Warto zwrócić na nie uwagę. 

Już wkrótce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwają licytacje. Swój udział w aukcjach chcą mieć również filmowcy. Bardzo aktywne w działaniach na rzecz WOŚP są festiwale filmowe, można też wylicytować plakaty z podpisami twórców czy kolacje z artystami.  

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Film
Drag queen i nie tylko. Dokument o Andrzeju Sewerynie
Film
Laureaci Oscarów, Andrzej Seweryn, reżyserka castingów do filmów Ridleya Scotta – znamy pełne składy jury konkursów Mastercard OFF CAMERA 2024!
Film
Patrick Wilson odbierze nagrodę „Pod Prąd” i osobiście powita gości Mastercard OFF CAMERA
Film
Nominacje do Nagrody Female Voice 2024 Mastercard OFF CAMERA dla kobiet świata filmu!
Film
Script Fiesta 2024: Damian Kocur z nagrodą za najlepszy scenariusz