Serial liczy jedenaście 40-minutowych odcinków i opowiada o tragikomicznych losach czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego aka Czuły (w tej roli Borys Szyc), który walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia, a jednocześnie nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim.

- Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni – powiedział Jakub Żulczyk, autor scenariusza. – „Warszawianka” to historia czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie.

Czytaj więcej

SN: koniec sprawy Żulczyka, który nazwał Andrzeja Dudę "debilem". Kary nie będzie

- Dla mnie „Warszawianka” to serial o wolności. Z jednej strony to ucieczka od coraz mocniej zaciskającej się pętli norm: społecznych, moralnych czy kulturowych. Z drugiej, parafrazując Houellebecqa, to opowieść o próbie poszerzenia pola walki - czyli możliwości, niczym nieograniczonej wolnej woli. To zdecydowanie serial dla ludzi dorosłych. Bardzo w poprzek wszystkiemu co powstaje - dodaje Jacek Borcuch, reżyser serialu.

Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.