W nocy z niedzieli na poniedziałek w Hollywood po raz 95. wręczono Oscary, najbardziej prestiżowe nagrody w świecie filmu. Najwięcej, bo aż siedem statuetek, między innymi za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz oryginalny, powędrowało do twórców filmu „Wszystko wszędzie naraz”. Gdzie online obejrzeć film, który zdobył główną nagrodę podczas Oscarów 2023? 

Ile nominacji zdobył film „Wszystko wszędzie naraz”?

Jeszcze przed galą oscarową 2023 podejrzewano, że film „Wszystko wszędzie naraz” święcić będzie triumfy. Obraz w reżyserii duetu "The Daniels”, czyli Dana Kwana i Daniela Scheinerta, zdobył najwięcej, bo aż 11 nominacji.

Stało się tak, jak przewidywano – podczas tegorocznej gali oscarowej produkcja zdobyła aż siedem statuetek, w tym między innymi za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz oryginalny. 

Czytaj więcej

„Wszystko wszędzie naraz”: Film, który wciąga i wzrusza

„Wszystko wszędzie naraz”. O czym jest film?

Film „Wszystko wszędzie naraz” łączy w sobie kilka gatunków – to film obyczajowy, science fiction, komedia, kino akcji i dramat psychologiczny. Bohaterką „Wszystko wszędzie naraz” jest skromna imigrantka z Chin, która prowadzi słabo prosperującą pralnię. Nie wyróżnia się niczym: ma coś w rodzaju kompleksu ojca, któremu stale chce czymś zaimponować, kiepskie relacje z mężem, trudno jej się też porozumieć z dorastającą córką. Ale to właśnie ta niepozorna Evelyn zyskuje wstęp do rzeczywistości równoległych, gdy zjawia się u niej odpowiednik jej męża z innego świata, oznajmiając że tylko ona może uratować wszechświat wszechświatów. 

Okazuje się, że w każdej rzeczywistości Evelyn jest kimś innym, kim mogłaby być, gdyby życie potoczyło się inaczej. Piosenkarką, aktorką, specjalistką od kung-fu, naukowczynią.

„Film wciąga i wzrusza. Kwan i Scheinert, jak przystało na artystów, którzy wyrabiali rękę w muzycznych klipach, są niezwykle sprawnymi rzemieślnikami, ale jednocześnie potrafią panować nad emocjami widza” – pisała Barbara Hollender jeszcze przed galą oscarową 2023.

Czytaj więcej

Oscary 2023: Triumf filmu „Wszystko wszędzie naraz”. "IO" bez statuetki

Film „Wszystko wszędzie naraz” online. Gdzie obejrzeć?

Film „Wszystko wszędzie naraz”, który zdominował Oscary 2023, obejrzeć można online tylko na jednej platformie streamingowej. 

Okrzykniętą przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej najlepszym filmem roku produkcję obejrzeć można w sieci na Amazon Prime Video. W serwisie tym „Wszystko wszędzie naraz” obejrzeć można zarówno w wersji z oryginalną ścieżką dźwiękową, czyli po angielsku, jak i z lektorem. 

Film „Wszystko wszędzie naraz” online nie jest jednak na darmo. Aby go obejrzeć, wykupić należy subskrypcję Amazon Prime Video. Cena za miesiąc jest jednak bardzo przystępna. Serwis streamingowy oferuje także jeden darmowy miesiąc próbny. \

Zwiastun filmu "Wszystko wszędzie naraz", który wygrał Oscary 2023: