- Ponad 15 proc. stracili inwestorzy, którzy wybrali Szybki Kurs na Zysk II (2) z oferty Noble Banku. Dwuletnia struktura z 80-proc. poziomem ochrony kapitału oparta była na WIG20. Gdyby indeks mocno wzrósł, maksymalna stopa zwrotu z inwestycji mogła wynieść aż 286 proc. Inny wariant tej struktury, Kurs na Zysk II (2), z pełną ochroną kapitału, przyniósł w sumie 1,75 proc. zysku.
- Nieco lepiej wypadła dwuletnia struktura Nordea Gwarant – WIG20 Dynamika oferowana przez Nordea Bank Polska (z 95-proc. ochroną kapitału). Jej wynik to 7,52 proc. w ciągu dwóch lat (wszystkie wymienione struktury bez podatku).
- Dwuletni produkt WIGor II Banku BGŻ, również oparty na notowaniach WIG20, pozwolił zarobić 8 proc. (4 proc. w skali roku). Zysk (opodatkowany) był wyliczany jako suma półrocznych zmian wartości indeksu, ograniczonych z dołu i z góry (do minus 5 i plus 5 proc.).
- Trzyletnia struktura Bogactwo Rosji II (Citi Handlowy), której wynik był uzależniony od notowań akcji pięciu rosyjskich spółek (Gazprom, Novatek, Rosneft, Surgutnieftiegaz i Severstal), zakończyła się zwrotem zainwestowanego kapitału. Inwestorzy mieli szansę na premię, gdyby w dniu obserwacji notowania wszystkich spółek znajdowały się powyżej 90 proc. swojej wartości początkowej.
- Zwrot kapitału otrzymali też ci, którzy mieli dwuletnią strukturę Piątka na Piątkę w BOŚ. Była ona powiązana z notowaniami koszyka akcji pięciu spółek (Danone, Roche, TP SA, PKO BP oraz KGHM). Zysk byłby wypłacony, gdyby w dniu obserwacji notowania wszystkich spółek znajdowały się na poziomie równym lub wyższym w porównaniu z obserwacją początkową.